Kto mňa nasleduje, nebude chodiť vo tmách ...

Okultizmus

Výborná prednáška o okultizme aj z modlitbou za oslobodenie:

Pozri v menu aj tému HOMEOPATIA

Prv, ako pôjdete za vešticou si prečítajte tento článok o realite veštenia.

Na okultné praktiky dnes môžeme naraziť na každom kroku. Na internete a v televízii sú programy s vešticami, horoskopy, ponuky takzvaných liečiteľov, joga, reiki, Silvova metóda, homeopatia, meditácie a iné praktiky.

Čo na to hovorí biblia? Lv 19,26: Nesmiete veštiť, ani vykladať! Dt 18,9 ...všetky tieto veci sa ošklivia Pánovi a pre tieto nešľachetnosti ich vyhubí.

Ako sa teda zachovať? Jednoznačne sa treba toho strániť. V minulosti podľa biblie ľudia strádali a trpeli vždy, keď sa priklonili k modloslužbe, vešteniu a uctievaniu nepravých bôžikov. Keď sa zamotáte do vplyvu týchto okultných síl, dostávate sa automaticky pod pôsobenie zlého ducha. Ľudia, ktorí sa venujú zostavovaniu horoskopov, veštci a liečitelia ignorujú Božiu zvrchovanosť a či už vedome, alebo nevedomky komunikujú s diabolskými mocnosťami a démonickými silami a sú pod kliatbou. Ex 22,20 hovorí: Kto prináša obetu bohom, okrem jedinému Pánovi, prepadne kliatbe smrti. Smrťou sa tu myslí zatratenie. Pri "liečiteľoch" musíme byť tiež veľmi obozretní, lebo mnohí sa ani nepochvália, že využívajú tieto praktiky. Ak si teda čítam horoskopy, alebo dokonca som navštívil takúto osobu, dostávam sa aj ja pod kliatbu a pod pôsobenie týchto negatívnych síl. Občas sa po takejto návšteve môže dostaviť aj uľavenie, ale vždy si to vypýta svoju daň a potom sa po čase čudujem, prečo je v mojom živote toľko nešťastia. Žalm 1 píše:  Nad cestou spravodlivých bedlí Pán, ale cesta bezbožných vedie do záhuby. Hádam nikto sa nechce mať v živote zle a to ani nehovorím o večnom živote.

Čo robiť, keď som sa do toho už zamotal?

Pán sa zmilúva a Jeho milosrdenstvo je obrovské. Prvým krokom je zrieknuť sa toho aj všetkých vplyvov, odvrátiť sa od toho a viac sa k takým veciam ani nepribližovať. Samozrejme sa treba obrátiť k Bohu, odprosiť ho a pýtať sa na Jeho vôľu a kráčať podľa nej. Dôsledky negatívnych vplyvov môžu pretrvávať dlhšie, ale treba skúsiť modlitbu, ktorá ne nižšie na videu Eliasa Vellu, prípadne sa nechať premodliť v spoločenstve, alebo kňazom a v ťažších prípadoch vyhľadať pomoc exorcistu. V biblii v knihe deuteronómium 5:9-10 sa píše: "Nebudeš sa im klaňať ani ich uctievať, lebo ja, Pán, tvoj Boh, som žiarlivý Boh, ktorý tresce neprávosť otcov na synoch až do tretieho a štvrtého pokolenia u tých, čo ma nenávidia, ale zmilúvam sa až nad tisícimi u tých, čo ma milujú a zachovávajú moje príkazy." Ak sa ti zdá, že tvoj život je samé utrpenie, treba sa zamyslieť nad tým, či náhodou niekto z tvojich predkov nenahneval Pána. V takomto prípade je dobré navštíviťduchovné cvičenia s uzdravením, alebo si ich absolvovať sám prežitím tohoto záznamu. Netreba sa s tým zahrávať, lebo privedieš do nešťastia a nemilosti seba, aj svoje deti! 

Ak si nieko myslí, že posadnutie zlým duchom je len vymyslená téma pre horory, tak sa mýli. Oslobodzovanie mimoriadne posadnutých je nafilmované aj na tomto videu o exorcizme:

Svedectvo bývalého psychotronika, ktorému Boh dal druhú šancu:

O negatívnom okultnom vplyve niektorých piesní je viac v menu Hudba

 Ezoterika a okultizmus

Záznam z diskusie o okultizme s Vojtechom Kodetom: 

mp3  1:30 min

REIKI

Slovenský dokument Priepasť o ľuďoch, ktorí praktizovali reiki a o následkoch, ale aj o tom, ako sa z toho dostať.

Reiki sa zdá ako neškodná činnosť a vystupuje ako pozitívne ovplyvňovanie zdravia a celého človeka prostredníctvom energií. Je to však veľmi nebezpečné pre toho kto to robí, ale aj pre toho, kto to prijíma.  Hadia sila kundalini a energie "majstra" nie sú Božími silami. Je to pokus o neprirodzené ovplyvňovanie procesov, či už ide o liečenie, alebo iné manipulácie a takáto snaha vziať si to, čo patrí výlučne Bohu bola príčinou pádu ľudstva, keď sa Adam a Eva snažili získať to, čo im nepatrilo a pred čím ich Boh vystríhal. Niekedy Boh dopustí napríklad chorobu, aby sa človek mal možnosť dostať na kolená a tak sa dostať bližšie k Bohu a možno je to jedna z mála príležitostí sa zamyslieť nad svojim životom a urobiť krok ku stvoriteľovi a povedzme, že liečiteľ mu to prekazí, vylieči ho síce, ale dotyčný človek premešká možno svoju jedinú príležitosť spasiť sa. Teda pomohol by telu, ale uškodil duši, nehovoriac o dôsledkoch takéhoto pôsobenia, lebo to je prostriedok "temných síl", ktoré si isto v budúcnosti vypýtajú svoju krutú daň v podobe depresií, alebo iných negatívnych vplyvov. Neznamená to, že keď ustúpi choroba, ide o liečivý proces. To akurát Satan povolí svoje zovretie, aby sa človeku trocha uľavilo a potom ho má duchovne v hrsti. 

Tu je svedectvo Evy o REIKI.

Modlitba oslobodenia

V tomto videu exorcista Elias Vella popisuje pôsobenie Zlého a na konci je aj modlitba za oslobodenie.

Taktiež James Mariakumar poskytol prednášky o okultizme ako aj modlitbu za oslobodenie

 

Každý sa z časových dôvodov nemôže zúčastniť celých duchovných cvičení, ale môže ich absolvovať doma každý sám. Verlo odporúčam. 

>> DUCHOVNÉ CVIČENIA S JAMESOM MARIAKUMAROM <<

 

 

 

 

 

 

 


kresťanská reklama

© 2009 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode